Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

městská hromadná doprava

Autor Ruda
Předmět městská hromadná doprava
Dotaz Dobrý den. Dopravce zajišťující MHD v našem městě chce zavést povinnost pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P prokazovat se v hromadných prostředcích kartou, kterou bude sám vydávat na základě předložení platného průkazu ZTP nebo ZTP/P. Pokud vlastník platného průkazu ZTP nebo ZTP/P jeho kartu mít nebude, bude z přepravy vyloučen (resp. mu přeprava umožněna nebude). Má na toto dopravce právo?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rudo,

dopravce k této věci nemá právo. Dokonce nemá ani právo shromažďovat údaje o Vás k tomu, aby zavedl nějakou databázi o lidech, kteří vlastní průkaz. Odmítněte toto s tím, že máte platnou průkazku ZTP, což je ze zákona dostatčný doklad.

S pozdravem Václav Krása