Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

manžel po amputaci nohy ve stehně může řídit po zaplacení ruč.řízení?

Autor Kamila Praženková
Předmět manžel po amputaci nohy ve stehně může řídit po zaplacení ruč.řízení?
Dotaz Vážený pane Kráso,mému manželovi je 83 let a před amputací,způsobenou sepsí,neměl nikdy s řízením problémy a nikdy žádnou nehodu.Vždy dostával potvrzení o způsobilosti k řízení.Chtěla bych se zeptat,kdo rozhoduje o jeho způsobilosti řídit v případě,že si na vlastní náklady nechá předělat naše auto na ruční řízení.je to jediný způsob jeho mobility,protože já řidičský průkaz nemám a s berlemi se může pohybovat jenom po bytě.Za odpověď předem děkuji-Kamila Praženková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Praženková,

pokud by lékař napsal potvrzení, že manžel může řídit auto s ručním ovládáním, tak máte problém vyřešen. To znamená, že záleží na lékaři.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.