Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lži

Autor Jana
Předmět Lži
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, stále vidím v televizi o tom, že ČD vypravují stále více bezbariérových vlaků, ale že od prosince zmizí bezbariérové vozy z rychlíků Praha-Havlíčkův Brod-Brno se už nikde nechlubí. Prosím zastavte tu šílenost, opět zde budou jezdit balíkové vozy kde není důstojné cestování. Vagony nezůstanou ani na jednom rychlíku. Je to jediná možnost pro všechny vozíčkáře z Vysočiny jak cestovat do Prahy a pro mnohé i do Brna. Proč dochází k tomuto kroku? Copak už jsme netrpěli dost, ale opět nám vagony seberou. Konečně jsme mohli cestovat komfortně a teď mezi balíky. Není z Vysočiny vůbec žádná alternativa cestování, osobní vlaky také nejsou bezbariérové.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

děkuji Vám za upozornění, určitě se problémem budu zabývat. Prosím, abyste mi na adresu v.krasa@nrzp.cz, poslala spojení na Vás a adresu, abych Vám mohl přímo odpovědět, až budu vědět stanovisko ČD.

S pozdravem Václav Krása