Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

krátké zastavení v modré zoně invalidou s vozidlem označeným invalidní značkou O7

Autor Kratochvíl
Předmět krátké zastavení v modré zoně invalidou s vozidlem označeným invalidní značkou O7
Dotaz Dobrý den, prosím o odpověď, zdali-li je možné krátce zastavit v modré zoně s vozidlem označeným invalidní značkou O7 (to je již ta nová, mezinárodní). Je možné, že toto vozidlo nechají policisté či strážníci odtáhnout? A postupují v souladu se zákonem? Děkuji Kratochvíl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kratochvíle,

pokud máte vozidlo označené značkou O7 neměl by být problém se zastavením v modré zóně. určitě by nemělo dojít k odtažení vozidla.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.