Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kontrola parkoviště pro os.ZTP a ZTP/P POLICIÍ městskou i státní.

Autor Antonín
Předmět Kontrola parkoviště pro os.ZTP a ZTP/P POLICIÍ městskou i státní.
Dotaz

Vážený pane Kráso,

píši Vám po dlouhém rozhodnutí.Jedná se o to,že před markety,nemocnicí,parkoviště po městech označená pro os. ztp a ztp/p jsou obsazená vozy ,které tam nemají co dělat,přitom je dokola parkoviště volné.Myslím si,že ZÁKONY jsou k tomu aby se dodržovaly a os. ztp a ztp/p měli trošku bbíže do daného zařízení z parkoviště.Dále si myslím,že Městská policie vč. STÁTNÍ by měli toto nařízení kontrolovat.Prosím Vás a zároveň žádám o podání informací i na Ministersvo vnitra,kdyby si to Policie taky zařadila do popisu práce. Postačí sem,tam se mrknout na tyto parkoviště.Je mi jasné,že všecho není hned ale nám postiženým to postačí.Vždyt už jsme si zvykli na všechno. S pozdravem Antonín a děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Antoníne,

už mockrát jsme kolem této věci intervenovali. Zákon ukládá pokutu, pokud někdo parkuje na vyhrazeném parkovišti. Biohužel vše marně.

S pozdravem Václav Krása