Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

konec platnosti průkazky ZTP

Autor Katarina Petrová
Předmět konec platnosti průkazky ZTP
Dotaz Dobrý den, pane Krása, Ohledně mám průkazku ZTP a vzadu je napsán: "platí do 31.8.2012" a byla jsem na úřadě zeptat o prodloužení, úřednice neodpověděla a dala mi žádosti sociální systém a mobility a vyplnit a přinést.... Nejsem spokojená s úřednici. Pane Kráso, prošlé ZTP může pokračovat v MHD Praha? Nebo musím si pořídit kartu OPEN CARD ? Děkuji KP

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petrová,

úřednice ÚP postupovala v zásadě správně. Průkaz ZTP Vám již nebude prodloužen, ale bude Vám vydán jinak. Musíte však absolovovat nové posouzení zdravotního stavu a nové správní řízení, což může trvat poměrně dlouho, asi tak půl roku. Žádost podejte prosím co nejdříve, a to doporučeným dopisem nebo přes podatelnu úřadu. Pokud máte propadlou průkazku ZTP, tak ÚP Vám může vystavit potvrzení o dočasném prodloužení průkazky, a to do doby ukončení správního řízení o nové průkazce ZTP. Pokud Vám toto úřad neudělá, tak neplatnou průkazku nemůžete využívat, musíte si zakoupit jízdenku.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.