Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

kde se smí parkovat?

Autor Iva Hudcová
Předmět kde se smí parkovat?
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se optat jak je to s možností parkování na místech, kde je povolené parkování jen v určitých hodinách? Jestli je možné aby zde parkovali držité ZTP i mimo tyto hodiny. A zároven, je-li možné když policie nezajistí, aby na místech, kde nemají vozidla bez označení ZTP stát, taková vozidla stála a vás tím donutí parkovat mimo se značkou ZTP (konkrétně na výše ovedeném místě s časově omezenou možností parkování) je-li možné aby vám uložila pokutu? Lísteček byl za stěračem a nehodlají se se mnou vůbec bavit po telefonu, prý je nutné dojít osobně, i to si myslím, že pokud neznají postižení je dost neomalené.

Existuje někde přehled všech pravidel pro parkování se ZTP?

 

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hudcová,

povolené parkování po určitou dobu omezuje parkování i držitele průkazky ZTP. To znamená, že na toto vyhrazené parkování se označení O1, případně O2 nevztahuje.

S pozdravem Václav Krása