Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

karta O1+O2

Autor Pešek F
Předmět karta O1+O2
Dotaz

Přeji hezkého dne, bohužel mým předcházejícím dotazům na dané téma jste neporozuměl,  neboť  by jste mi nedoporučil abych  se odvolal proti zákonému ustanovení § 67 odst..2 zák.č. 361/2000 Sb., které stanoví: Parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením vydá příslušný úřad obce s rozšířenou působností osobě, která je držitelem průkazu ZTP s vzjímkou postižených úplnou nebo praktickou hluchotou../. Nerozlišuje zda se jedná o O1 nebo O7. /

Mně zajímalo ve zmíněných dotazech jeké důvody měli naši zákonodárci k tomuto diskriminujícímu ,ba nemorálnímu ustanovení, které neumožňuje osobám s rozšířeným zdravotním postižením využití možností výhod parkování, zastavení, vjezdu, atd, a zda je vůbec nějaká možnost řešení tohoto pro mně zásadního problému.

Děkuji   Pešek.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pešku,

pokud je osoba pouze neslyšící, tak nepotřebuje auto k bezprostřednímu zajištění své mobility. Proto se na ně nevztahují ustanovení o odpuštění např.: dálničních poplatků, možnost vjíždět do zákazu vjezdu s dodatkovou tabulí a podobně. Pokud máte kombinované postižení tak můžete požádat o průkaz O7. Nemyslím si, že se jedná o diskriminaci. Je přece nesmyslné, aby osoba neslyšící využívala vyhrazené parkoviště, když nemá problém s mobilitou. Pokud se domníváte, že se jedná o diskriminaci, tak se obraťte na některého poslance. Ještě připomínka: při kombinovaném postižení tělesného a sluchového postižení máte nárok na průkaz O7 a pokud Vám nebyl vydán obcí s rozšířenou působností je možné se odvolat ke Krajskému úřadu. Zamítnutí o vydání průkazu O7 si vyžádejte písemně.

S pozdravem

Václav Krása