Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

karta do auta

Autor pepa
Předmět karta do auta
Dotaz Dobry den pane Krasa dostal jsem invalidni duchod 2stupne muzu dostat kartu do vozidla aby mohl parkovat nechaji jse nekde zadost vytisknout aby vytisk tu spravnou zadost dekuji pepa

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pepo,

přiznání II. stupně invalidity nezakládá možnost požádat o parkovací průkaz. Musíte požádat o průkaz ZTP nebo ZTP/P. Žádost se podává na Úřadu práce a formulář najdete na www.mpsv.cz. Teprve pokud Vám bude přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P, tak můžete na svojí obci s rozšířenou působností požádat o parkovací průkaz. S průkazem ZTP nebo ZTP/P by Vám měl být přiznán také příspěvek na mobilitu.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.