Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

k dotazu ZTP-dálnice pana Milana Wron

Autor Hanka
Předmět k dotazu ZTP-dálnice pana Milana Wron
Dotaz Dovoluji si jen pro doplnění uvést, že na webových stránkách ministerstva dopravy je v záložce v odstavci Osvobození od zpoplatnění uvedena tato informace: -".... Pro Vaši informaci uvádíme, že nad rámec zákona bylo dohodnuto s Policejním prezidiem České republiky a Celní správou ČR, že policisté a celníci při kontrolách nebudou pokutovat řidiče motorového vozidla, který nebude mít vozidlo opatřeno dálničním kupónem, jestliže předloží potvrzení, že osoba jí blízká, která požívá výhody osvobození od poplatku za užití zpoplatněných komunikací, je umístěna v některém zdravotnickém zařízení (např. lázních) nebo zařízení sociální péče a uživatel vozidla pro ni jede nebo se od ní vrací. V tomto případě musí řidič předložit potvrzení vedení předmětného zařízení, že těžce zdravotně postižený občan je pacientem nebo klientem tohoto zařízení. Nadále však platí podmínka, že držitelem motorového vozidla je zdravotně postižený občan nebo osoba mu blízká ve smyslu Občanského zákoníku“. V ostatních případech musíte použít komunikaci nepodléhající zpoplatnění, anebo opatřit motorové vozidlo krátkodobým dálničním kupónem (např. měsíční či desetidenní)."

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

přiznám se, že tuto informaci jsem nezachytil. Vstoupíme do jednání s vedením Policie, protože se domnívám, že tato věc by měla být přesně kodifikována, například ve vyhlášce, protože to je častý spor mezi dopravní policií a osobami, které konají jízdu v souvislosti s držitelem parkovacího průkazu, i když tato osoba zrovna není v automobilu. Například při odvozu do pobytového zdravotního či sociálního zařízení.

 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji