Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

jizda na dálnicích v ČR po r. 2020 pro ZTP

Autor Jiří Navrátil
Předmět jizda na dálnicích v ČR po r. 2020 pro ZTP
Dotaz Dobrý den, mám docela zásadní dotaz, v tisku se objevila informace z Ministerstva dopravy, že od roku 2020 budou i v ČR zavedeny elektronické viněty pro vozidla do 3,5t na dálnicích tak jak jeto např. na Slovensku. Zajímá mne zda s MD jednáte v této věci. Zda i nadále držitelé průkazu ZTP/P s označení vozidla O2 budou mít výjimku při provozu s osobou ZTP na dálnicích v ČR a za jakých podmínek. Jiří Navrátil

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Navrátile,

samozřejmě, že o elektronických známkách pro osobní automobili jsme s MD ČR jednali. Návrh zákona je upraven tak, aby držitelé průkazu ZTP a ZTP/P nemuseli dálniční poplatky platit.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji