Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jihlava

Autor Josef Kopecký
Předmět Jihlava
Dotaz

Vážený pane, četl jsem příspěvěk o MHD v Jihlavě a vozíčkářích. Dovolím si též mít podobnou připomínku. Na začátek chci říct, že se tak nechovají všichni řidiči, ale někteří ano. Většinou to je tak, že jede-li vozíčkář bez doprovodu potřebuje k nástupu plošinu, řidič jí nesklopí a ujede pokud je vozíčkář s doprovodem na el.vozíku tak jí sklopí s tím, že s ní třískají a nadávají. Pro mechanický to nesklopí, nejsou povinni. Dle přepr. podmínek vozíčkář nesmí jet bez doprovodu takže se nic neděje a Dopravní podnik na jakékoliv stížnosti nereaguje. Jihlava má téměř celý vozový park bez bariér a přesto vozíčkáři necestují. Nabízí se otázka proč? Domyslet odpověď si můžeme. Domnívám se též, že by se hodilo i nějaké školení pro řidiče jaký je rozdíl mezi elektrickým vozíkem a mechanickým vozíkem. Ptal jsem se několika řidičů a rozdíl věděl jen jeden což je hrozivé zjištění. Myslím, že pro vozíčkáře je sen, že mohou jet jakýmkoliv spojem a to v Jihlavě na trolejbusových linkách jde, jiná než bezbariérová vozidla nejsou i noční spoje jsou bezbariérové. Autobusů se ještě pár najde, ale i tak je to oproti jiným městům nádhera. Je však třeba aby řidič na vozíčkáře na zastávce reagoval tím, že půjde sklopit plošinu. Zažil jsem i kdy učitelky ze školy nakládaly vozíčkáře ručně a moc jim to nešlo, řidič místo plošiny si rozložil noviny a počkal až si vozíčkáře naloží. Je to velmi ostudné a myslím, že je opravdu velmi akutní zjednat okamžitou nápravu.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kopecký,

děkuji Vám za informace.

Spozdravem Václav Krása