Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jana

Autor Výluky
Předmět Jana
Dotaz

Dobrý Den pane Krása. Opět začalo léto a s ním velký problém v cestování. Na železnici je spousta výluk a u většiny z nich není zajištěna přeprava vozíčkářů. Bohužel je vlak jedinou možností cestování a taková měsíční výluka dokáže pořádně potrápit. Já třeba nevlastním automobil, jelikož nemohu řídit. Můj manžel je nevidomý a též nemůže řídit, nikoho jiného nemáme a proto pro nás je jediný způsob jelikož jsem na vozíku vlak. Bylo by možné vyjednat aby při výlukách byla přeprava vozíčkářů zajištěna? Nikdo si nedovede představit jaké to je nemít měsíc možnost někam jet. Potřebuji k lékařům a jiná možnost prostě není. Autobusy jsou bariérové. Existuje nějaká možnost, že budou bezbariérové i autobusy někdy?

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane nebo paní,

nedovedu si představit, že bychom dokázali s touto věcí něco udělat. Je to otázka na dlouhodobé řešení. Tudíž chápu, že výluka na trati může způsobit velké potíže lidem se ZP, ale nejenom jim.

S pozdravem Václav Krása