Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak získat vyznačené parkovací místo pro ZTP

Autor František Kopáček
Předmět Jak získat vyznačené parkovací místo pro ZTP
Dotaz

Bydlím ve Španielově ulici v Řepích,manželka má průkaz ZTP- je na vozíku- co musím udělat abych získal označení parkovacího místa před domem.  . děkuji předem za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kopáčku,

musíte se dostavit na odbor dopravy, úřadu Městské části v Řepích a požádat o vyhrazené parkoviště. MČ však není povinna takové místo přidělit, je to rozhodnutí v její kompetenci. Pokud byste s tím měla nějaké potíže, obraťte se na mě a já se pokusím s tím něco udělat.

S pozdravem Václav Krása