Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak se prokazuje počet najetých km při schválení příspěvku na provoz motorového vozidla

Autor Petráková
Předmět Jak se prokazuje počet najetých km při schválení příspěvku na provoz motorového vozidla
Dotaz

Dobrý den,jsem v plném invalidním důchodu. Bude mi vydán průkaz ZTP (II. stupeň invalidity). Roční příspěvek na provoz vozidla bude činit 3 000 Kč. Jakým způsobem se prokazuje počet najetých kilometrů? Děkuji za odpověď. S pozdravem Petráková     V Praze 2. 11. 2011

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petráková,

na roční příspěvek 3000,- Kč není nutné prokazovat počet ujetých kilometrů. Do žádosti je možné uvést pouze místa kam pravděpodobně budete nejčastěji jezdit. Pouze, kdybyste žádala o zvýšení tohoto příspěvku musela byste to prokázat například výčtem cest nebo kolik najedete kilometrů. Upozorňuji Vás, že od 1.1. 2012 příspěvek na provoz motorového vozidla zaniká a místo ní bude nová dávka vyplácena měsíčně ve výši 400,- Kč. O dávku bude nutné požádat na úřadu práce.

S pozdravem

Václav Krása