Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní znak + S-karta

Autor Jiri
Předmět Invalidní znak + S-karta
Dotaz Dobrý den, je potřeba si do konce roku vyměnit invalidní znak za nový nebo bude v platnosti i starý? A ještě mám jeden dotaz jak je to s těmi s kartami minule jste mě tu psal že ji nejspíše dostnu (mám ZTP + příspěvej na mobilitu) ale zatím mě nedošla žádná výzva k převzetí. Předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiří,

do konce roku je potřeba výměnit označení O 1 za Evropský parkovací průkaz. Pokud máte platnou průkazku ZTP nebo ZTP/P, dostavte se na odbor sociální péče Vaší obce s rozšířenu působností a zde Vám na počkání průkaz vydají. Nezapomeňte si vzít jednu průkazovou fotografii. Pokud jde o sKartu doporučuji Vám následujícáí postup.  Napište doporučený dopis na Váš ÚP tohoto znění: Vážení, sděluji Vám, že v souladu s § 5, odst. 4 a odst. 8 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů vyslovuji svůj nesouhlas s tím, aby moje osobní údaje byly z databáze Úřadu práce ČR poskytnuty dalšímu komerčnímu subjektu, například České spořitelně a.s. k dalšímu zpracování.

Pokud by Vám přesto přišel dopis s výzvou k převzetí sKarty, nebojte se jí odmítnout. Nic se Vám nemůže stát, žádné sankce Vám nehrozí a dávky Vám musí být vypláceny jako dosud.

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.