Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalida Velká Británie

Autor Havránek Roman
Předmět Invalida Velká Británie
Dotaz
Dobrý den,
 
rád bych se Vás zeptal zda se označeni pro vozičkáre vydané ve Velké Británii může pouzivat i v ČR?
Konkretni případ: navštěva z Velké Británie je na voziku a já bych si na dobu jejich pobytu pujčil auto. Je možné použít označení vydané ve Velké Británii pro přepravu vozíčkáře v tomto autě?
 
Děkuji za odpověď  a přeji hezký den,
 
Havránek Roman
 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Havránku,

označení vozíčkáře ve Velké Británii není platné v České republice, a to proto, že k označení O1, které je vydáváno v České republice je nutné také mít průkazku ZTP nebo ZTP/P. Tuto průkazku nepochybně člověk z Velké Británie nemá. Přesto se domnívám, že pokud takový člověk bude stát na parkovištích určených pro osoby se zdravotním postižením, případně pojede tam, kde je povolen vjezd pouze dopravní obsluze, že při případné kontrole policejními orgány lze tento problém vykomunikovat.

S pozdravem.

Václav Krása