Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Informace č.: 24 - 2019

Autor Nový
Předmět Informace č.: 24 - 2019
Dotaz Dobrý den. Přečtením této informace, jsem zjistil že by bylo možno u průkazů ZTP bezplatně používat pouze jeden automobil. Jak by se však řešila situace, kdybych musel nouzově použít jiný automobil? Musel bych i přes to, že mi byl trvale přiznán průkaz ZTP/P zakoupit dálniční známku nebo nějakým způsobem odhlásit původně zaregistrovaný automobil a po dobu používání náhradního automobilu nahlásit současné vozidlo, třeba zapůjčený automobil z půjčovny? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nový,

pokud byste musel použít jiný automobil, tak ten automobil by musel mít dálniční známku, byť třeba pouze na určitou dobiu, 10 dní, měsíc a podobně. V žádném případně byste neodhlašoval původně registrovaný automobil.

Pokud byste si pořídil nový vůz, tak starý odhlásíte a nový byste přihlásil.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.