Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Fakultní nemocnice Olomouc placený vjezd pro ZTP

Autor Karel Jež
Předmět Fakultní nemocnice Olomouc placený vjezd pro ZTP
Dotaz

Dobrý den, od 1.7.2016 bude zpoplatněn vjezd do areálu FNOL pro všechny, tedy i pro ZTP, držitele plaket atd.  Je nějaká možnost jak zatlačit na vedení nemocnice, aby toto rozhodnutí přehodnotilo ? Děkuji za odpověď. S pozdravem K.Jež

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ježi,

musím říct, že mě Vaše informace překvapuje. je však pravda, že o prominutí platby za parkovné pro držitele průkazu ZTP vždy musí rozhodnout provozovatel parkoviště. Žádný zákon nestanoví, že držitelé průkazů ZTP a ZTP/P jsou osvobozeni od placení parkovného na vyhrazených parkovištích. Napiště mi prosím na moji adresu v.krasa@nrzp.cz více podrobností, můžeme trošku zatlačit na vedení nemocnice, a to spíš nějakou apelací, protože jinou možnost nemáme.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji