Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Evropský parkovací průkaz

Autor Standa
Předmět Evropský parkovací průkaz
Dotaz

Dobrý dne pane Kráso,

v souvislosti s novou úpravou pro označní vozidel přepravujícíh tělesně postižené občany - Evropský parkovací průkaz podle § 67 zákona 361/2000 Sb. - by od 01.08.2011 měly příslušné úřady vydávat "Evropský parkovací průkaz". K mému dotazu na Sociálním odboru Úřadu MČ Praha 5 mi sdělili, že o tom nic nevědí, možná v roce 2012.

Nemáte informaci od kdy bude nový Evropský parkovací průkaz vydáván nebo kde lze tuto informaci zjistit?

Děkuji za odpověď,

Standa

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stando,

parkovací průkaz je schválen s platností od 1. 8. 2011. Není však dosud vydána prováděcí vyhláška, která stanoví podobu průkazu. Tudíž průkaz nemůže být vydáván.

S pozdravem Václav Krása