Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Európsky parkovací preukaz ZTP-S a poplatky na dialnici v ČR.

Autor Vladimír Špaldoň
Předmět Európsky parkovací preukaz ZTP-S a poplatky na dialnici v ČR.
Dotaz Som držiteľom Európskeho parkovacieho preukazu vydaného na základe preukazu ZTP-S. Musím platiť dialničný poplatok v ČR? PS. som onkologický pacient.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Špaldoni,

pokud jste občanem ČR, tak dálniční známku nemusíte platit, pokud se jízda uskutečňuje v souvislosti s Vaší osobou. Pokud jste občanem Slovenska, platit dálniční známku musíte. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.