Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Elektronická dálniční známka

Autor Jan Slováček
Předmět Elektronická dálniční známka
Dotaz

Dobrý den,dnes se prý ve sněmovně projednává zavedení el. dálniční známky.Nikde ale neříkají jak to bude pro nás s parkovacím průkazem který je přenosný takže na konkrétní SPZ vozidla registraci nelze sjednat tak jako to je/bude u elektronické známky??Jak systém pozná že ve vozidlejede osoba s parkovacím průkazem

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Slováčku,

osvobození od dálničních poplatků pro držitele parkovacích průkazů - držitelů průkazů ZTP a ZTP/P zůstává s tím, že asi po dva roky po zavedení elektronické dálniční známky systém nebude umět vyhodnocovat automobily, které jsou osvobizeny od poplatků a při případné kontrole Českou policií se řidič prokáže příslušným průkazem. Pokud bude systém úplně funkční, tak by do systému byly nahlášeny SPZ konkrétních vozidel držitelů průkazů a ty by systém vyhodnocoval jako výjimky. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.