Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ekologická daň

Autor Pavlína
Předmět ekologická daň
Dotaz Hezký den prosím o radu.Minulý měsíc si mamka platila eko daň.Dnes ji prišlo že ji byl přiznán průkaz ztp počínaje od dubna.Má prosím nárok na vrácení peňez?Ráda bych se zeptala naco má vlastně člověk z ZTP nárok,na uřadech se toho moc člověk nedozví.Předem moc děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlíno,

domnívám se, že Vaše matka může požádat o vrácení EKO daně a to na svém FÚ. Pokud byl průkaz ZTP vydán z důvodu tělesného postižení, může Vaše matka požádat na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností o parkovací průkaz, který ji umožňuje například osvobození od dálničních poplatků, parkování na vyhrazených místech a podobně. Dále umožňuje Vaší matce požádat o některé dávky, které jsou uvedeny v zákoně č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek OZP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji