Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ekologická daň

Autor Iveta
Předmět Ekologická daň
Dotaz

DObrý den,

mám 82letého otce, který je nemocný a nemůže chodit. Jelikož ho potřebujeme vozit několikrát do měsíce k lékařům na kontroly, zažádali jsme o průkaz ZTP. Jak nám už bylo sděleno, žádosti bylo vyhověno, jen čekáme, kdy nám to příjde písemně. Mezitím jsem potřebovala koupit auto, protože to staré dosloužilo. Pořídili jsme si Škodu Favorit v krásném stavu, protože byla levná. Majitel nám říkal, že ekolog.daň nebudeme platit, když budeme mít ZTP, z tohoto důvodu ještě čekáme s přepisem, protože do týdne budeme mít průkaz. Jenže teď mi známý říkal, že by to auto muselo být na mého otce, který ovšem nemůže jezdit. Je to pravda nebo máme nárok na osvobození od ekol.daně i tak?

 

Děkuji velmi pěkně

 

Dzurcová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

je tomu skutečně tak, že ekologickou daň neplatí držitel průkazu ZTP. To znamená, že vozidlo by mnělo být napsáno na Vašeho otce.

S pozdravem Václav Krása