Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dráhy

Autor Karel Muller
Předmět dráhy
Dotaz

Vážený pane Krása. Bojuje NRZP za zkrácení lhůty pro objednávu cesty OZP? Kvůli té nesmyslné lhůtě 24 hodin vznikají akorát nepříjemnosti. Buď musí jít člověk prosit aby byl přepraven jindy zase musí rušit přepravu, někdy jí vlivem okolností zrušit nestihne a pak se dráhy zlobí, že ona osoba nepřišla nebo se něco rozbije drahám i když je objednáno a stejně OZP nikam nejde. Jindy zase musí OZP poslouchat, že nikdo nemá depeši a o ničem neví ačkoliv lhůty byli dodrženy a dráhy se také mnohdy neobtěžují dát vědět, že je přeprava akceptována. Tak k čemu ta lhůta? Když se to objedná 120 nebo 60 min. dopředu vyjde to nastejno kromě stanic kde je nějaké omezení, ale tam je delší lhůta již teď. Nevidím důvod proč hlásit den předem cestu např z Prahy do Brna.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Müllere,

NRZP ČR jedná s ČD o zlepšení podmínek pro cestování OZP na železnici. Nejsme však schopni změnit skutečnost, že ČD nemají dostatek upravených vagónů, tak, aby každý vlak měl jeden vagón uzpůsobený pro přepravu OZP. Takže zkrátit lhůtu nejsme schopni.

S pozdravem Václav Krása