Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ZTP pro cesty do zahraničí

Autor František Florián
Předmět Dotaz ZTP pro cesty do zahraničí
Dotaz

    Dobrý den, pane Kráso, jsem držitelem průkazu ZTP, jsem v plném ID, můžete mi prosím poradit, zda jsem v osobním autě na území naší republiky povinen zkoupit dálniční známku a dále pak zda při cestách do EU, zejména do Rakouska a Němcka jsem povinen zakoupit dálniční známky těchto států.  A poslední dotaz - byl jsem v tomto roce v západočeských lázních a tam na vyhražených parkovištích pro invalidy stála auta z Německa s označením pro invalidy. Je toto pro ně povoleno a pokud ano, mohu já v Německu stát coby občan ČR  a označen na autě cedulkou invalidy? A nejen v Německu, ale i v Rakousku, resp. v celé EU? Děkuji Vám.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Floriane,

pokud máte označení O 1, tak můžete  parkovat na vyhrazených parkovištích pro osoby se zdravotním postižením na území ČR a nemusíte mít na našem území dálniční známku. Jakmile přejedete hranice, musíte zaplatit dálniční poplatky. Pokud zahraniční řidiči se zdravotním postižením parkuji na vyhražených parkovištích, tak sice nemají k tomu oprávnění, ale asi to lze tolerovat.

S pozdravem Václav Krása