Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz ohledně parkování

Autor zdenek louda
Předmět dotaz ohledně parkování
Dotaz Dobrý den pane předsedo. Chci vás požádat o názor zda mi muže městská policie v případě špatného parkování nasadit botičku? Nebo muj přestupek má být řešen v rámci správního řízení,eventuelní pokutou? Jsem držitel prukazky ztp! Děkuji za odpověd a přeji vše dobré! Z.Louda

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Loudo,

pokud jste skutečně špatně parkoval a porušil jste předpisy, které zvýhodňují držitele parkovacího průkazu, tak se na Vás vztahují stejné tresty jako na ostatbní držitele motorových vozidel. Je samozřejmé, že policie by mohla zohlednit skutečnost, že jste držitel parkovacího průkazu a nemusela by Vám dávat "botičku", ale to záleží na jejím uvážení.

S pozdravem Václav Krása