Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz o cestě do zahraničí

Autor Vladimír PERNICA
Předmět Dotaz o cestě do zahraničí
Dotaz

Ví někdo jestli platí,či je uznávaná naše značka vozíčkáře?Mám možnost tam za 14 jet a tak mne to zajímá.Na italském serveru jsem našel toto,cituji : "Vozy označené mezinárodní značkou pro invalidní osoby,mohou parkovat na místech zvlášť ozačených žlutými čarami a žlutým mezinárodním symbolem invalid.vozíčku.Na místech,kde je parkování zakázáno,mají tato vozidla vyjímku.I když se italský zákon výslovně nezmiňuje o zahraničních držitelích tohoto označení,měla by jim italská policie poskytovat stejné zvýhodnění,jako příslušným italským invalid.osobám."

Má někdo s tímto skušenosti z poslední doby?? 

A ještě jeden dotaz - Proč se nedaří prosadit schválení mezinár.označení VOZÍČKÁŘ které nám již před deseti lety doporučila EU a již víc jak dva roky to bylo předloženo poslanec.sněmovně.Mám dojem,že je to nedůsledné prosazování tohoto požadavku ! A hlavně,nemohli by toto označení zneužívat určití lidé (jeden čas i  jedna nejmenovaná poslankyně),protže toto označení dostanou jen těl.postižení.U nás tot označení může,když to přeženu,i člověk s žaludečními vředy.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pernico,

naše označení O 1 nikde v Evropě neplatí. Je někdy tolerováno při parkování.

S pozdravem Václav Krása