Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na ZTP průkaz

Autor Lenka
Předmět Dotaz na ZTP průkaz
Dotaz Dobrý den pane Krása, Už od svých 7 let jsem držitelkou ZTP průkazu, po cevní mozkové příhodě, momentálně musím každé tři roky žádat o průkaz ZTP, a protože vždy vyřizení mé žádosti trvá na úřadu déle než by mělo, tak se chci zeptat jestli můžu jezdit v autě bez označení, které má stejnou platnost jako ZTP průkaz, mám kouli na volantě. Při kontrole na silnice mi bylo řečeno policií že ne, musí být označeno, a dokonce jsem jednou dostala pokutu 100kč.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

pokud nemáte platný průkaz ZTP, tak nemůžete využívat výhod parkovacího průkazu. Tyto dva dokumenty jsou spolu svázané. Doporučuji Vám, abyste podala stížnost k řediteli posudkové služby ČSSZ, MUDr. Miroslavu Bosákovi, Křížová 25., 155 00 Praha 5. Považuji kontrolu průkazu ZTP pravidelně po třech letech za šikanu.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása