Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na znak vozíčkáře

Autor Stratilová Jana
Předmět dotaz na znak vozíčkáře
Dotaz Dobrý den pane Krása.Měla bych na Vás dotaz ohledně označení vozíčkáře 01.Syn vlastní tento znak.Autem jezdí celá rodina.Jsme povinní tento znak neustále schovávat,pokud v tomto vozidle není syn?Samozřejmě,že nezneužíváme výhod znaku(vyhrazené místa pro vozíčkáře,pěší zóna,zákaz stání atd.)Byla jsem napomenuta Městskou policií,že když se tato osoba nenachází ve vozidle,tak znak nesmí být vystaven.Má policie pravdu.Ptám se z toho důvodu,neboť jsem se ptala více policistů a každý měl jiný názor.Tímto Vás prosím o radu.Děkuji Vám za odpověď.S pozdravem Stratilová Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stratilová,

označení O1 už neplatí. Nyní musíte mít evorpský parkovací průkaz. Policie má pravdu v tom, že tento průkaz se může používat pouze v případě, že je dopravována osoba, které tento průkaz byl vystaven, nebo že doprava se koná v souvislosti s touto osobou, která je držitelem průkazu.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.