Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na prukaz TP

Autor Kamil Kaštovský
Předmět dotaz na prukaz TP
Dotaz Dobrý den jsem vlastnikem prukazu TP a chtěl bych se zeptat jestli mužu s timto prukazem stat na mistech označenych jako tělesně postiženi když jej nechám viditelně za oknem auta ptam se z toho duvodu že ted asi 2 měsice mužu najednou vjet do arealu nemocnic a neplatit parkovné když se prokažu timto prukazem předtim to nebylo možne tak nevim jestli nebyly nějake změny v uživáni tohoto prukazu děkuji za odpověd Kaštovský

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kaštovský,

zákon o silniční dopravě stanoví, že parkování na vyhrazených parkovištích je určeno pouze pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P. Pokud však si nemocnice určí jiná pravidla, tak je to na ní. Vy se tím nedopustíte žádného přestupku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji