Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na parkování ZTP

Autor František Brňo
Předmět Dotaz na parkování ZTP
Dotaz Dobrý den, pane Krása, prosím o radu, moje žena je invalidní a držitelkou karty ZTP/P máme u bydliště stálé parkovací místo. Problém je teď v zimě, jedeme k lékaři na vyšetření, to není hotové za pár minut, ale trvá i několik hodin, a samozřejmě když padá sníh je náš vyhrazený prostor zapadaný sněhem, a obsazený jiným autem. To se nám teď stává neustále. Když zavoláme městskou policii, tak nám tito bodří hoši poradí že si máme místo očistit. Když jim řekneme jak to máme udělat, že jsme byli u lékaře, a místo je zapadané, a na našem místě stojí jiné auto. Přitom je tam cedule s SPZ našeho vozidla. Jejich odpověď je že máme mít místo vyčištěné. Když se ohradíme že je tam cedule s naší poznávací značkou, to je vůbec nezajímá, proč tam tedy tyto cedule jsou, když je nikdo nerespektuje, ani policie. Připadá mi to jako v Kocourkově. Děkuji za radu a odpověď. Brňo František F.Malíka 736/968 Most

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Brňo,

pokud Vám někdo parkuje na vyhrazeném parkovacím místě, jedná se o přestupek a městká policie je povinna jednat. Pokud máte u parkovacího místa svislou dopravní značku, tak je nesmysl se vymlouvat na zapadané místo. Doporučuji Vám, abyste podal stížnost k Radě města.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.