Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na pana BC.Krásu

Autor Vladimír Komůrka
Předmět dotaz na pana BC.Krásu
Dotaz

Vážený pane předsedo,obracím se na Vás možná s troch zvláštním dotazem.Mám průkaz ZTP II stupně .Mám trasplantovanou ledvinu,několik operací cév,2krát baiplast,uříznuté 3 prsty na levé noze.Pravidelně si musím jezdit do IKEM Praha pro jeden druh léku.U svého domu mám vyhrazené parkoviště.Protože v zimě jezdím jen na kontroly do nemocnice k primáři doktoru Točíkovi nepřezul jsem si uvozidla zimní pneumatiky.Potžřeboval jsem však zajed do IKEM pro léky tak pro mě zajel můj vnuk aby mě do Prahy a zpět odvezl.Vzhledem k tomu,že na vyhrazeném parkovišti v Jihlavě jsem musel ponechat parkovací kartu,aby mi auto nebylo odtaženo nechal jsem si tuto kartu okopírovat,aby jsme mohli v Praze zaparkovat na místě pro invalidy.Na Jungmanově náměstí jsem si potřeboval něco vyřídit tak vnuk odstavil auto na vyhrazeném parkovišti.Když jsme se asi po 40min.vrátili bylo auto odtaženo,prý proto,že tam byla okopírovaná parkovací karta.Já protože je pro mě těžké jezdit prostředky hromadné dopravy jsem tedy byl nucen 3 hodiny čekat na místě než vnuk mohl aut odtažené na parkoviště znovu dovést a odvést mě do Jihlavy.Ptám se tedy pane předsedo porušil jsem nějaký zákon nebo nařízení,že jsem v tomto případě použil okopírovanou parkovací kartu a měli městští strážníci právo mi nechat vozidlo odtáhnout a musím zaplatit přes 2 tisíce za odtah a ještě pokutu prý za to,že jsem parkoval na vyhrazeném parkovišti a další pokutu,že jsem si okopíroval pro tento případ parkovací kartu.Jak se toto jednání slučuje s tím,že kdejaký úřad si kopíruje když něco vyřizuji moje doklady a já jsem za to poztižen i když to bylo jen pro moji osobní potřebu.Ještě jednou se omlouvám pane předsedo,že Vás takto obtěžuji a předem děkujiza odpvěď co nejdříve.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Komůrko,

samozřejmě, že jste porušili zákon, protože karta se kopírovat nemá. Nevím, proč jste nechával originál karty ve svém voze, když u Vaše vyhrazeného parkoviště je nepochybně dodatková tabule s vyznačením Vaší poznávací značky.

Bohužel Vám nemohu v této věci poradit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji