Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na MHD

Autor Josef
Předmět Dotaz na MHD
Dotaz Dobry den,rad bych se zeptal,mam CID II.stupne,jsem v pomerne spatne soc.situaci,Volal jsem jsi na MHD,zda li mam nejaky narok na slevu.Bylo mi receno,ze ano,ze musim donest potvrzeni o invalidite,a vystavi mi karticku.Ptam se nemam s tim zadnou zkusenost.Opravdu mam narok na slevu nebo jen nemocni s pohybovym aparatem.Dekuji Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

nevím, jak je to ve Vašem městě, ale slevy na MHD jsou ze zákona poskytovány držitelům průkazu ZTP, nebo ZTP/P. Pokud nemáte tento průkaz, tak Vám doporučuji, abyste si o něj požádal na Vašem ÚP. Předpokladem je, že máte potíže s mobilitou nebo orientací.  

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.