Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na jizdne ZTP/P

Autor Jarmila Matyskova
Předmět dotaz na jizdne ZTP/P
Dotaz

Dobry slunecny ikdyz mrazivy den z Podhuri,mohl byste mi prosim poradit?V tomto pracovnim  tydnu jedu do Prahy na kontrolu se synem,ktery je drzitelem prukazu ZTP/P.Jelikoz z Cerneho mostu pojedeme metrem a pote tramvaji,musim kupovat jizdenku v automatu ci v prodejnach jizdenek?Anebo staci revizorovi nebo ridici ukazat prukazku ZTP/P a neplatit za jizdenku.Dekuji za odpoved a preju hodne elanu a sily do dalsich dnu.Matyskova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Matysková,

vzhledem k tomu, že Váš syn má ZTP/P, nemusí kupovat jízdenky, vždy stačí ukázat v případě kontroly revizora.

S pozdravem Václav Kása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.