Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz k žádosti o umístění značky pro parkování osoby tělesně postižené

Autor Stanislava Zavadilová
Předmět Dotaz k žádosti o umístění značky pro parkování osoby tělesně postižené
Dotaz Dobrý den, vlastním průkazku ZTP 2 st. Chci si zažádat o parkovací značku s označením vozíčkáře, před panelový dům ve kterém bydlím. Chtěla bych ji i s číslem mého auta. Jelikož je zde čím dál víc aut a ještě staví vedle našeho paneláku /na konci ulice / domov pro důchodce a dlouhodobě nemocné.Již teď se mi stává, že nemám kde zaparkovat, věřím, že až se dostaví tahle stavba, tak se situace zhorší. Ptám se tedy musela bych za umístění značky vozíčkáře s číslem auta platit? Někdo mi řekne, že ano a jiný, že se neplatí. Mám RS. Předem děkuji Zavadilová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zavadilová,

především je třeba si uvědomit, že na parkovací místo není právní nárok. Záleží na rozhodnutí obce, zda Vám zřízení parkovacího místa povolí. Doporučuji Vám podat žádost na vedení Vaší obce.  Žádost obec posoudí (vyjadřit se musí dopravní odbor, police). Pokud Vám zřízení místa povolí, tak obec zpravidla platí svislou dopravní značku a Vy byste platila vyznačení parkovacího místa na vozovce, což může být kolem tří tisíc korun. Zatím jsem neslyšel, že by se za pronájem vyznačeného parkoviště platilo, ale obec může požadovat poplatek za zábor veřejného prostoru.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.