Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz k parkování ZTP/P

Autor Kožený
Předmět dotaz k parkování ZTP/P
Dotaz Dobrý den má dcera (8 let) je držitelkou průkazu ZTP/P a chtěl bych se informovat na poplatky za parkování. Ve většině případů na hlídaném parkovišti nám umožní zaparkovat bez poplatku, někde po nás vyžadují platbu. Jak je to teda s platbou za parkování? Děkuji s pozdravem Kožený

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kožený,

zákon nestanoví, že na průkaz ZTP nebo ZTP/P je sleva na parkovném. Záleží vždy na provozovateli parkoviště, zda těmto osobám přizná slevu na parkovném a nebo parkovné odpustí. je to však zcela na jeho uvážení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji