Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz k dálniční známce a parkovnému v EU

Autor Stanislav Karlík
Předmět Dotaz k dálniční známce a parkovnému v EU
Dotaz

Dobrý den,

jsem majitelem průkazu ZTP. Dočetl jsem se v denním tisku, že od 3.10.2011 je nový evropský průkaz ZTP v rámci Evropské unie.

Prosím, buďte tak laskav a odpovězte mi na níže uvedné otázky:

Česká republika, Slovenská republika a Maďarsko:

Musím si zakoupit dálniční známku? Musím platit parkovné?

Děkuji Vám za odpověď.

S pozdravem

Stanislav Karlík

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karlíku,

skutečně je již platná úprava, která stanoví, že označení O 1 je nutné do 31. 12. 2012 vyměnit za parkovací průkaz, který je platný v EU. Pouze však jen v ČR Vám umožňuje neplatit dálniční poplatky. Parkovací průkaz Vám umožňuje bez obav parkovat v zemích EU na vyhrazených parkovištích. Ostatní výhody záleží na místní legislativní úpravě v jednotlivých zemích. Určitě však musíte mimo ČR platit dálniční poplatky.

S pozdravem Václav Krása