Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz a rada

Autor Fedák Zoltán
Předmět dotaz a rada
Dotaz

Dobrý den.Chci se informovat:jsem držitele průkazu ZTP,a jsem v plném invalidním důchodu.Plánuji cestu k rodičům,kteří bydlí v Chodově u Karlových Varů.Já jsem y Moravské Třebové(u Svytav)Můj dotaz se týká :zda mám slevu na cestování autobusem,jaká je sleva,a jak se o ni mám přihlásit.A jesstli mam nárok i na nějakou místenku.Ještě jsem tyto služby nevyužíval tak se raději zeptám.Přdem vám děkuji za odpověd, s přáním pevného zdraví.          Fedák Zoltán

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zoltáne,

při cestování dálkovými autobusy je dobré si vždy zajistit místenku. Při nákupu cestovního lístku se prokážete průkazkou ZTP a dopravce Vám poskytne příslušnou slevu, které je asi 25 %.

S pozdravem Václav Krása