Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz a rada

Autor Fedák Zoltán
Předmět dotaz a rada
Dotaz

Chtěl bych se zeptat: mam plný inval.důchod i označení auta ajezdi co 3 měsíce do F.N Olomouc,a ted tam nainstalovali závory .Parkoviště co je venku je na10míst,kdžto uvnitř je prázdno.tak bych rád jesli s označeným autem můžu na stání pro inval.aniž bych platil parkovný.Už se platí v celém areálu,doted bylo aspon jeno(hned na kraji)ale už nic.Děkuji za radu.   Na shledanou

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zoltáne,

pokud jste držitelem označení O 1, tak můžete parkovat na vyhrazených parkovacích místech pro imobilní osoby. Záleží však na správci parkoviště, zda zpoplatňuje tato vyhrazená parkovací místa, či zda je možné zde parkovat zdarma. Tuto věc neošetřuje žádný právní předpis.

S pozdravem Václav Krása