Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz a rada

Autor Fedák Zoltán
Předmět dotaz a rada
Dotaz

Chci se zeptat: jsem majitelem ZTP i označení vozidla.Jedme po vlastní ose s rodinou do Chorvatska.Přes čechy,Rakousko,Slovinsko nebo Madarsko.A zajímalo by mně jestli tam (kde) platí na dálnicích označení bozidla (jako dálniční známka) To vše kvůly dálničním poplatkum. Aby jsme věděli co a jak. Děkuji za odpovjed.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zoltáne,

označení O1 a výhody s tím spojené platí pouze na území České republiky. V ostatních zemích jste povinen platit dálniční poplatky.

S pozdravem.

Václav Krása