Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor libor blažek
Předmět dotaz
Dotaz

dobrý den.-jak postupovat a co všechno obnáší výměna stávajícího spec. označení vozidla 01 vydaná k ZTP která údajně platí do konce letošního roku.kde se o to žádá?je třeba nového zdravotního posudku u LPK? popřípadě nějaké další úkony?

je mě 58 r.jsem držitelem ZTP /bez časového omezení/ a mám plný inv.důchod III.st. / těžká skoliosa Th-L pateře s rotací obratlů 90st.dle Cobba s gibem.Suspektní hernia discku L/S1suspekní spinál.stenoza.porucha statiky a dynamiky CaL pateře.porucha plícní ventilace atd./ poslední kontrola u posudkového lékaře a přiznání inv.důchodu byla v roce 2004- v rozhodnutí je napsáno-platnost do:-trvale-

nyní-po zpřísnění podmínek přiznávání inv.důchodů a ZTP mám obavy,abych celou úřední a lékařskou procedůru nemusel absolvovat znovu-navíc s nejistým výsledkem.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Blažku,

věc je jednoduchá. Dostavte se na odbor sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností a vemte sebou jednu fotografii na průkaz a průkazku ZTP. Na místě Vám bude parkovací průkaz vystaven a nemusíte se podrobit žádnému šetření.

S pozdravem Václav Krása