Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Sasa Filip
Předmět dotaz
Dotaz

Dobry den pana Krasa,vozim zdravotne postizene obcany po spitalech,poliklinikach.Musim parkovat co nejblize vchodu do domu.Vetsinou maji tito lide problam s chuzi.Dostavam se do konfliktu s policii.Proto bych uvital prukazku ZTP pro organizace.Nevim jestli na to nekdo pamatoval v zakone a zda existuje.Dekuju moc za vasi odpoved Filip

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Filipe,

parkovací průkaz může obdržet pouze konkrétní osoba. Jestliže však vezete takovou osobu, tak můžete použít průkaz této osoby. Nepředpokládá se ani v budoucnu, že by parkovací průkaz byl pro organizaci, protože, pokud neveze osobu se ZP a nemůže takový instut zneužívat a pokud veze takovou osobu, může použít její průkaz.

S pozdravem Václav Krása