Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor marie průšová
Předmět dotaz
Dotaz

Mám prosím dotaz-na místě před domem kde bydlím,a kde jsem dříve parkovala,zároveň je toto i před soukromým zdr.střediskem,je nyní od ledna umístěna svislá značka Parkování pro klienty zmíněného zdr.stř. PO-PA od 7-18h.´Podala jsem na obec stížnost,že značení je neplatné z důvodu,že není vytvořeno parkovací značení pro invalidní řidiče.Dále na tomto místě tedy parkuji.Dnes jsem měla za stěračem lístek od Policie o přestupku.Již dříve mi lékařka několikrát písemně vyhrožovala odtažením vozidla.Parkoviště je na obecním pozemku,zdr.stř.obci neplatí žádný nájem.Chtěla jsem po obci možnost platit si zde 1parkovací místo-toto mi bylo zamítnuto.Žádala jsem po obci předložení dokladu o povolení tohoto parkoviště Odborem dopravy-vysmáli se mi.Je toto zřízené parkoviště tedy platné?Děkuji velice za odpovědˇ.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Průšová,

obávám se, že s Vaší stížností neuspějete. Pokud je na parkovišti svislá značka, tak musela být přidělena se souhlasem obce, tudíž obec ví, že je to vyhrazené parkoviště pro určitou klientelu a nemusí za to nic vybírat.

S pozdravem Václav Krása