Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor vaclav
Předmět dotaz
Dotaz

zdravim vas pane Krasa,pisete o vymene prukazu na parkovani s oznacenim 01-02 ,ale jak to bude dal s  prukazy co ma vetsina postizenych myslim ten AA... take se museji vymenit a kdy dekuji za odpoved preji hodne sil a vydrzte Vaclav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václave,

žádné průkazy AA neexistují. AA znamená sérii u čísla označení, ale jedná se o označení O 1. Dále znova připomínám, že parkovací průkaz nahrazuje pouze označení O 1, ale nadále  zůstává v platnosti označení O 2, které používají osoby s poruchou sluchu. Označení O 2 je totiž pouze upozornění, že osoba, která řídí vozidlo je neslyšící a je nezbytné používat takové signály, které ona dokáže vnímat.

S pozdravem Václav Krása