Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Vladimír Vepřek
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den. Zaslechl jsem na úřadě,že by od 1.srpna 2011 mělo přijít v platnost nové označení ZTP které by mělo platnost po celé EU.Pracovnice úřadu na můj dotaz mi nemohla odpovědět,protože nedostaly k tomu ještě žádné podněty.Děkuji za odpověd´

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vepřeku,

určitě se nejedná o nové označení ZTP. průkazka ZTP se nemění. Pravděpodobně máte na mysli parkovací průkaz, který by měl být uznatelný i v zemích EU. Opravdu došlo ke změně zákona o provozu na pozemních komunikacích, kterým se zavádí Evropský parkovací průkaz i v ČR. Je však třeba ještě vydat prováděcí předpis, který si nejsem jist, že je již v platnosti.

S pozdravem Václav Krása