Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jana Horníková
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den. Můj druh je držitelem ZTP a zažádal na městském úřadu o vyhrazení parkovacího místa pro svůj automobil. Bylo mu řečeno,že musí uhradit poplatek a měsíčně něco platit  městu. Opravdu je to placená služba??

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horníková,

při zřízení vyhrazeného parkovacího místa by si žadatel měl platit označení takového místa  na vozovce. To znamená nátěr. Pokud jde o to, že by se platil pravidelný poplatek, se dovídám poprvé. Města zpravidla žádný poplatek nevyžadují, ale je v jejich kompetenci vyhrazené parkování zpoplatnit. Zkuste s městem jednat od upuštění od poplatku.

S pozdravem