Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor jan
Předmět dotaz
Dotaz

dobrý den mam dotaz zda neprijdu o znak invalida na auto když jsem byl ztp vlastne 2.stupen a ted jsem jiz tp 1.stupen dekuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jane,

pokud Vám byly přiznány pouze výhody I. stupně, potom opravdu nemáte nárok na označení O1, které je určeno pro užití osobami, které pobírají II. nebo III. stupeň výhod podle vyhlášky 182/1991 Sb. Měl byste ve vlastním zájmu toto označení odevzdat na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. Pokud se cítíte být poškozen rozhodnutím o snížení stupně výhod můžete se odvolat ke Krajskému úřadu.

S pozdravem

Václav Krása