Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Lucie Chlumská
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý večer chtěla jsem se zeptat jedem s rodinou na dovolenou do Chorvatska a mám bratra který je držitelem průkazu ZTP. Zajímá mě zda-li musíme mít dálniční známku do rakouska a zdali nemáme nějaké úlevy ve Slovinsku a v Chorvatsku na mítnicích.Děkuji za kladné vyřízeni a přeji hezký zbytek dne. S podravem Lucie Chlumská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Chlumská,

bohužel Vás musím zklamat označení ZTP ani ZTP/P není přenosné mimo Českou republiku. V Rakousku, ve Slovinsku i v Chorvatsku musíte za dálnice platit. V Rakousku dálniční známkou a ve Slovinsku a Chorvatsku se platí mítné.

 

S pozdravem.

Václav Krása