Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Zdena Štěpánová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den jsem v plném invalidním důchodu a vlastním průkaz ZTP a kartu 01. Nevlastním ale vozidlo. Je tato karta přenosná do jiného vozu? Může mě vést kdokoli v jiném autě pokud budu v ním sedět já? Jedná se mi o jízdu po dálnici bez dálniční známky. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Štěpánová,

parkovací průkaz je přenosný, ale musíte mít vždy s sebou průkaz ZTP. Pokud jedete autem, tak je jedno v jakém. Parkovací průkaz musí být v té chvíli viditelný za předním sklem. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.